Fakulteti i Univerziteti: Fakultet poljoprivrednih nauka Univerziteta u Beogradu i Univerzitet u Novom Sadu nude različite kurseve i specijalizacije iz oblasti poljoprivrede. Mnogi fakulteti imaju i master i doktorske studije koje se mogu prilagoditi potrebama tržišta.
Poljoprivredne škole: Škole poput Poljoprivredne škole u Senti ili škola u Bačkoj Topoli nude obrazovne programe za srednjoškolce koji se interesuju za poljoprivredu.
Obuka i Radionice: Organizacije kao što su Agronomski fakultet, Centar za promociju poljoprivrede i različite poljoprivredne zadruge često organizuju obuke, radionice i seminare za poljoprivrednike. Ove obuke mogu obuhvatati teme poput organski uzgoj, upravljanje vodama, zaštita bilja i sl.
Online Kursevi: Platforme kao što su Edukacija.rs, E-Learning Srbija i različite međunarodne platforme poput Coursera i Udemy nude kurseve iz oblasti poljoprivrede, često u saradnji sa lokalnim stručnjacima.
Programi EU i Međunarodnih Organizacija: Evropska unija i međunarodne organizacije kao što su FAO (Organizacija za hranu i poljoprivredu) često nude projekte i obuke za poljoprivrednike u Srbiji. Ovi programi mogu obuhvatati različite aspekte od inovacija do održive poljoprivrede.
Lokalne Zajednice i Zadruge: Mnoge lokalne zadruge i poljoprivredne zajednice takođe organizuju obuke i kurseve za svoje članove, fokusirajući se na specifične potrebe i izazove u toj regiji.Stručne savetodavne službe pružaju niz informacija i saveta za sto bolje poslovanje u poljoprivredi.
Takodje, dosta podataka i zanimljivosti se moze pronaci i na
Poljoprivredne emisije i portali:
“Poljoprivreda i seljak”: Ova emisija na RTV je poznata po intervjuisanju lokalnih poljoprivrednika i pokriva različite aspekte poljoprivrede u Srbiji.
“Agro TV”: Televizijska emisija koja često nudi intervjue sa poljoprivrednicima, kao i analize tržišta i inovacija u poljoprivredi.
Online portali i blogovi: “Agroštivo” blog o poljoprivredi koji prati aktuelnosti iz ove oblasti,
“Poljoprivrednik”: Veb sajt koji pruža vijesti, članke i intervjue sa poljoprivrednicima u Srbiji.
“Agro Srbija”: Takođe nudi intervjue i članke o različitim temama vezanim za poljoprivredu.
Zemljoradničke zadruge i udruženja:
Mnoge zadruga i udruženja kao što su “Zadrugar” ili “Serbia Agro” često objavljuju intervjue i priče o svojim članovima.
YouTube i društvene mreže:
Na YouTube-u možeš pronaći kanale posvećene poljoprivredi u Srbiji koji često sadrže intervjue sa farmerima. Takođe, društvene mreže kao što su Facebook i Instagram mogu imati stranice i grupe koje postavljaju intervjue sa poljoprivrednicima.
0 Komentari
Oldest